Instytut Archeologii UW

Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel. +48 22 55 22 800,
fax. +48 22 55 22 801
e-mail: iauw@uw.edu.pl

Ogłoszenia

Ogłoszenia dla studentów

-------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z wyjazdem służbowym w terminie 20.05-27.05 br odwołuję swój dyżur w dniu 22.05 (wtorek) b.r. Zajęcia odbywają się normalnie.

W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy.

Roksana Chowaniec   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Praktyki wykopaliskowe 2018

Zakład Archeologii Pradziejowej zaprasza studentów do udziału w praktykach wykopaliskowych na stanowisku KCWR w Podlesiu, gm. Oleśnica, woj. świętokrzyskie, w terminie 22.07.- 14.08. 2018.

Szczegółowe informacje i zapisy u prowadzącego:

mgr Artur Grabarek (arturgrabarek@poczta.onet.pl)

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OSOBA, KTÓRA ZGUBIŁA TELEFON KOMÓRKOWY (NA DRUGIM PIĘTRZE INSTYTUTU ARCHEOLOGII) PROSZONA JEST O ODBIÓR W SEKRETARIACIE P.1.06

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja Przyjaciół Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego

zaprasza do składania w drodze konkursu wniosków o stypendium na prowadzenie kwerend bibliotecznych i archiwalnych, których celem jest prowadzenie badań z zakresu archeologii, niezbędnych do zakończenia prac magisterskiej przez studentów II roku studiów magisterskich z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Celem stypendium jest zapoznanie się z najnowszą literaturą przedmiotu oraz materiałami archiwalnymi, tak aby powstająca praca magisterska została napisana na jak najwyższym naukowym poziomie.

Stypendium przeznaczone jest na odbycie studiów bibliotecznych i kwerendy archiwalnej w wybranych i rekomendowanych bibliotekach i archiwach między 01 października w roku przyznania stypendium a 31 marca roku następnego.


Szczegóły konkursu w załączniku

 

OFERTA PRACY W INKUBATORZE UW

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej. Pomaga w rozwoju projektów biznesowych i społecznych, organizując warsztaty, szkolenia, spotkania z ekspertami, a także udostępniając nowoczesną przestrzeń do pracy.

Inkubator poszukuje nowej osoby do zespołu na stanowisko Junior Project Managera. Jeśli:

- lubisz i potrafisz zarządzać projektami,

-  interesujesz się szeroko pojętą przedsiębiorczością i chcesz rozwijać społeczność uniwersytecką,

- tematyka start – upów oraz młodych biznesów nie jest Ci obca...

... to zachęcamy do aplikowania. Na zgłoszenia czekamy do 16 kwietnia - CV i odpowiedź na pytanie rekrutacyjne należy wysyłać na adres przemek.krawczyk@inkubator.uw.edu.pl. Szczegóły na https://iuw.edu.pl/pl/blog/rekrutacja-na-stanowisko-junior-project-managera/.

Z pozdrowieniami

Daria Zyśk
Marketing Manager

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego

  1. Żwirki i Wigury 101, p. 1.125
    02-089 Warszawa
    e-mail: daria.zysk@inkubator.uw.edu.pl

----------------------------------------------------------

Przypominam, że dodatkowe zajęcia z metrologii średniowiecznej odbędą się dzisiaj (06.04 - piątek) o godz. 11.30-13.00 w sali 109.

Ewa Łukaszewicz

-----------------------------------------------------------

W związku z wyjazdem na ćwiczenia powierzchniowe w terminie 9.04-13.04  odwołuję swoje zajęcia  w dniu 11.04 (środa) b.r.                                                                                                                      Ewa Łukaszewicz 

-----------------------------------------------------------

Dziekan Wydziału Historycznego UW, prof. dr hab. Małgorzata Karpińska oraz Kierownik Studium Doktoranckiego, dr hab. Monika Rekowska mają wielką przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład w cyklu Wykłady Mistrzów dla doktorantów WH, prowadzony przezdr. Pawła Rutkowskiego.

 Wykład „Głusi jako mniejszość językowa w Polsce - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” odbędzie się 12 kwietnia 2018, o godz. 17.00, w Sali Kolumnowej. 

Celem wystąpienia jest wprowadzenie słuchaczy w problematykę komunikacji migowej, a w szczególności przedstawienie najważniejszych informacji na temat polskiego języka migowego (PJM), który rozwija się i ewoluuje od dwustu lat w polskiej społeczności Głuchych.

Warto zwrócić uwagę na wielką literę w zapisie słowa Głuchy – pisownia taka stosowana jest w literaturze przedmiotu (analogicznie do określeń takich jak Ślązak czy Kaszub) jako wyraźny sygnał, iż z socjolingwistycznego punktu widzenia społeczności migające powinny być postrzegane jako mniejszości językowe. Głuchota jest dla nich podstawą tożsamości społeczno-kulturowej, nie zaś jedynie niepełnosprawnością.

Lingwiści zajmujący się tą problematyką nie mają wątpliwości, że Głusi porozumiewają się za pomocą w pełni ukształtowanych systemów językowych, zdolnych do wyrażenia dowolnych (w tym abstrakcyjnych) treści. Światowa społeczność akademicka uznaje języki wizualno-przestrzenne za interesujący obiekt analiz, ponieważ mimo pełnej systemowości i złożoności są one zaskakująco odmienne od języków fonicznych, a zatem rzucają zupełnie nowe światło na istotę ludzkiej kompetencji komunikacyjnej. Wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w wykopaliskach w Akrai (Sycylia) w miesiącach sierpień i wrzesień, proszę o kontakt mailowy (roksana.chowaniec@uw.edu.pl). Roksana Chowaniec

..........................................................................

 

 

  Ofertakonkurs "Kwerenda"

-----
Drukuj Wydrukuj tę stronę